Тривога, безсоння, втома, страхи?
Не дай стресу тебе зламати!
Обирай перевірку на ПТСР!
Посттравматичний стресовий розлад
ПТСР - це психічний розлад, що виникає внаслідок переживання травматичних подій, котрі ушкоджують психіку.
- понад 90% українців через війну мають симптоми тривожних розладів
- понад 50% – на межі появи труднощів з з психічним здоровʼям(За даними Центру громадського здоров'я України)
Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) є серйозним психічним станом, який може суттєво впливати на життя постраждалої особи. До недавнього часу діагноз ПТСР базувався на симптомах, описаних пацієнтом та спостережених у фахівця. Однак, з'явилися нові дослідження, які досліджують можливість використання біомаркерів хронічного стресу для діагностики ПТСР.
Біомаркери хронічного стресу - це об'єктивні фізіологічні показники, які вимірюються в організмі і вказують на наявність стресу. Дослідження показують, що люди з ПТСР можуть мати зміни в рівні таких біомаркерів, як кортизол (гормон стресу), циркулюючі цитокіни (запальні медіатори) та різні молекули, пов'язані зі стресовою відповіддю організму.
В цілому, розуміння ПТСР і розвиток нових методів діагностики, таких як аналіз біомаркерів хронічного стресу, сприяють покращенню розуміння цього розладу і можуть допомогти вчасно визначити та лікувати ПТСР, що має вирішальне значення для благополуччя та якості життя постраждалих осіб.
Даний комплекс дозволяє оцінити наслідки тривалого впливу стресових факторів та проводити моніторинг за наступними показниками:
1. Глікований гемоглобін (HBA1c);
2. Ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ) / HDLC;
3. Ліпопротеїди дуже низької щільності (ЛПДНЩ) / VLDL
4. Дегідроепіандростерон-сульфат, ДГEА-С;
5. C-реактивний білок (СРБ);
6. NK клітини (CD3-CD16+CD56+клітини).