Своєчасне лікування протидіє переходу гострої форми захворювання в хронічну. Найчастіше вдається обмежитися консервативною терапією. Якщо у пацієнта діагностовано цистит, лікування зазвичай складається з таких заходів:
- прийом препаратів відповідно до призначень лікаря;
- щадний режим роботи;
- забезпечення організму достатнім обсягом рідини – 2,5 літра чистої питної води на день;
- дотримання призначеної дієти.
Якщо захворювання протікає хронічно, рекомендована фізіотерапія: фонофорез, індуктотермія, електрофорез та інші методи. Лікар може призначити такі медикаменти:
- Антибіотики – у разі виявлення специфічної мікрофлори, лікування проводиться препаратами з протигрибковою, противірусною та протимікробною дією.
- Сечогінні засоби – якщо при сечовипусканні з'являється біль.
- Нестероїдні протизапальні препарати.
- Спазмолітики – для розслаблення сечового міхура та зменшення інтенсивності больових відчуттів.
Посилити захисні можливості організму допомагають індивідуально підібрані вітамінно-мінеральні комплекси. Одна з найприємніших складових лікування – фітотерапія: прийом чаю, завареного з лікарських трав.
Багатьох цікавить: як лікувати цистит, якщо випадок складний, і ліки безсилі? У такому разі не обійтися без оперативного втручання. Хірургічний метод лікування передбачає такі дії, як:
- Переміщення уретри – при рецидивуючому та посткоітальному циститі, а також якщо зовнішній отвір сечівника глибоко розташований.
- Встановлення спеціальної дренажної трубки та пластика уретри – при зменшеному просвіті сечівника та викликаному цією особливістю утрудненому відходженні сечі. Перед операцією проводять зняття запалення та усунення збудника інфекції.
Ці випадки є рідкісними, але якщо проблеми не піддаються консервативному лікуванню, хірургічне втручання – єдиний спосіб досягти правильного функціонування сечовидільної системи та покращення самопочуття.