Благодійні програми для жінок з раком молочної залози доступні у Медичній лабораторії CSD
12.10.2022
Сьогодні українські пацієнтки потребують підтримки та допомоги як ніколи раніше. Кожна восьма жінка в Україні має ризик захворіти на рак молочної залози, а повномасштабна війна зробила діагностику й лікування важкодоступними.
Міжнародна медична і фармацевтична спільнота та благодійні фонди продовжують підтримувати Україну та українських пацієнтів. Завдяки спільним зусиллям з’являються нові можливості для тих, хто потребує допомоги в забезпеченні якісної та вчасної патоморфологічної й молекулярної діагностики.
За підтримки партнерів Медична лабораторія CSD робить доступними на безоплатній основі наступні дослідження:
Безкоштовне дослідження зразків трепан-біопсії молочної залози з подальшим імуногістохімічним тестуваннями ER, PR, HER-2 та Ki-67
Персоналізація лікування пацієнтів з раком молочної залози грунтується на результатах гістологічного дослідження, зокрема трепан-біопсії молочної залози, та імуногістохімічного тестування з оцінкою експресії ER, PR, HER-2 та Ki-67. Результати цих досліджень дозволяють оцінити молекулярний підтип раку молочної залози та визначити найбільш ефективну тактику лікування.
Дане дослідження рекомендовано наступним групам пацієнтів:
пацієнтки з підозрою на рак молочної залози, яким проведено трепан-біопсію для встановлення діагнозу;
пацієнтки, яким проведено трепан-біопсію при рецидиві захворювання, якщо необхідно визначити статус пухлини.
Як отримати безкоштовне дослідження?
Для того, щоб отримати безкоштовне дослідження зразків трепан-біопсії молочної залози з подальшим імуногістохімічним тестуваннями ER, PR, HER-2 та Ki-67 пацієнту необхідно звернутись до ГО Афіна. Жінки проти раку. Деталі за посиланням: https://bit.ly/3yxW7JM
Безкоштовне PD-L 1 тестування для пацієнтів з тричі-негативним раком молочної залози
Оцінка рівня експресії білку PD-L1 є потенційним біомаркером щодо відбору пацієнтів, які можуть отримати користь від імунотерапії при встановленому діагнозі - тричі негативний рак молочної залози.
Що таке тричі-негативний рак молочної залози?
Тричі-негативний РМЗ – це карцинома, що не експресує рецепторів до естрогену, прогестерону та білок HER/2-neu (рецептор до епідермального фактору росту).
Що таке PD-L1?
PD-L1 експресується на поверхні клітин пухлини, і є ключовим елементом механізмів уникнення імунної відповіді.
PD-L1 - ліганд рецептору PD-1, що присутній на поверхні імунокомпетентних клітин (Т-лімфоцитів). При зв’язку ліганду з рецептором PD-L1 блокує активність Т-лімфоцитів, що робить пухлинні клітини «невидимими» для імунної системи та захищає від знищенням, й пухлина продовжує свій ріст.
Що таке імунотерапія?
Імунотерапія – це окремий вид лікування, зокрема онкологічних хвороб, спрямований на реактивацію імунних клітин, що дозволяє власній імунній системі організму розпізнавати і знищувати пухлинні клітини.
Одним з механізмів дії імунотерапевтичних препаратів є механізм блокування взаємодії PD-1 з PD-L1 за умов , що дає змогу пацієнтам з великою кількістю ліганду PD-L1 зробити розмаскувати ракові клітини, завдяки чому їх можуть розпізнати та винищити власні імунні клітин та стримати пухлинний ріст.
Як отримати безкоштовне дослідження?
Для того, щоб отримати безкоштовне PD-L1-тестування пацієнту необхідно звернутись до будь-якого лабораторного офісу CSD або до контакт центру та мати при собі патоморфологічне заключення з проведеним іммуногістохімічним дослідженням. Якщо в заключенні присутня інформація щодо наявності тричі-негативного раку молочної залози дослідження виконується безкоштовно.
Молекулярно-генетичне тестування на мутації BRCA1/2 методом NGS у пацієнтів з раком грудної залози (РГЗ) для оптимізації лікування та покращення результатів
Одне з найнеобхідніших досліджень для пацієнтів з раком грудної залози – тестування на наявність мутацій у генах BRCA 1/2, особливо у випадку пацієнтів із HER2-негативним та тричі негативним підтипами раку грудної залози.
Відповідно до протоколу Національної онкологічної мережі (National Comprehensive Cancer Network – NCCN), тестування на BRCA-мутації рекомендовано проводити пацієнтам з РГЗ для визначення тактики подальшого лікування, адже саме інформація про наявність мутацій BRCA1/2 допомагає визначити групу пацієнтів, чутливих до таргетної терапії PARP-інгібіторами та хіміотерапії препаратами платини, а також хворих, для яких проведення органозберігаючих операцій є недоцільним навіть на ранніх стадіях.
Важливо також пам’ятати, що спадкові мутації BRCA1/2 можуть успадковуватися від батьків дітьми, що значно підвищує ризик розвитку певних видів раку у носіїв мутацій. Тому, окрім додаткових опцій у лікуванні пацієнтів, позитивний BRCA-статус також дає додаткові можливості у профілактиці розвитку певних онкопатологій у їх родичів.
Як отримати безкоштовне дослідження?
Для того, щоб дізнатися у яких випадках потрібно пройти молекулярно-генетичне тестування на мутації BRCA1/2 методом NGS та отримати дане дослідження на безоплатній основі пацієнту необхідно звернутись до ГО Афіна. Жінки проти раку. Деталі за посиланням: https://bit.ly/3CPUoC3
Останні новини