Кров з вени чи з пальця?
25.07.2022
Друзі, продовжуємо ділитися секретами точних аналізів, та відповідаємо на найпопулярніше запитання: чому для аналізів крові проводять забір з вени, а не з пальця?
Використання саме венозної крові має важливе значення і від цього залежить достовірність і точність результату дослідження, адже:
При натисканні на палець під час забору травмуються елементи крові та змінюється їх форма, що може суттєво вплинути на результат.
Вміст елементів крові в венозній і капілярній крові в нормі відрізняється, так як капілярна кров - це суміш артеріальної крові, венозної крові, тканинної рідини і клітин травмованої тканини. А референтні значення (межі норми) для показників крові, які визначаються, розроблені для венозної крові.
З пальця важко забрати достатню кількість матеріалу на дослідження, зазвичай спазм судин пальця не дозволяє зробити відбір необхідної якості і це також призведе до недостовірного результату.
В пробірках з біоматеріалом при взятті крові з пальця можуть утворюватися мікрозгустки. У такому випадку доводиться проводити повторний забір крові.
Також існує хибна думка, що здавати кров з вени більш болісно, ніж з пальця. Однак, саме на кінчиках пальців розташовано більше нервових закінчень, тому процедура може бути досить неприємною. Натомість, процедура взяття крові не викликає суттєвого болю, а завдяки використанню спеціальних вакутайнерів триває лічені секунди.
Обирайте з більш ніж 1500 аналізів та досліджень на нашому сайті https://www.csdlab.ua/analyzes та попіклуйтесь про власне здоров'я разом з CSD.
Останні новини