Сезон пилкування рослин: що варто знати?
16.05.2024
Зараз у розпалі період пилкування листяних дерев, тому «застуда яка випадково затягнулася навесні» може виявитись зовсім не застудою, а… алергією. Ще з більшою ймовірністю симптоми мають алергічне походження якщо виникають декілька років поспіль в один і той самий період.
Листяні дерева пилкують в березні та квітні. Лугові трави - з другої половини травня до середини липня.
А завершують «пилкову естафету» бур‘яни - вони пилкують з другої половини липня аж до кінця вересня (шкода що не існує іконки амброзії, бо зіркою бур’янів була б саме вона).
Які аналізи допоможуть вказати на алергічну природу реакції?
- Визначення рівня загального імуноглобуліну E (IgE). Частіше за все його підвищений рівень свідчить про наявність антитіл до алергенів. Та іноді людина може мати алергію і при його нормальному рівні й навпаки, не мати алергії при підвищенні показника.
- Тому в комплексі із загальним IgE призначають рівні специфічних IgE (IgE до екстрактів або молекул алергенів), їх обирає лікар при підозрі на конкретний алерген.
- Коли існує підозра на велику кількість алергенів можуть бути призначені мультикомпонентні тести. Наприклад, ALEX2: мультикомпонентний тест допоможе визначити наявність реакції на 295 алергенів (містить основні розповсюджені алергени у вигляді екстрактів та молекул).
Не зволікайте! При наявних симптомах обов’язково зверніться на огляд лікаря-алерголога для отримання рекомендацій щодо обстеження та лікування.
Ми ж чекатимемо Вас у CSD LAB, щоб допомогти лабораторно визначити або підтвердити причинний алерген. Адже здоров’я - наш пріоритет!
Останні новини