Що варто знати про антибіотикорезистентність?
22.11.2023
Щорічно з 18 по 24 листопада у всьому світі проходить тиждень інформування про cтійкість до протимікробних препаратів (антибіотиків).
Всесвітня організація охорони здоров’я наголошує, що резистентність до антибіотиків є однією з десяти найбільших глобальних загроз громадському здоров’ю, з якими стикається людство.
Неправильне вживання антибіотиків може не лише бути неефективним, а й несе в собі великі ризики! Бактерії стають стійкими до дії медичних препаратів, і через це інфекційні хвороби, які наразі успішно лікуються антибіотиками, можуть стати смертельно небезпечними. Навіть банальний отит чи ангіна в майбутньому через стійкість бактерій до антибіотиків можуть стати причиною смерті.
Саме тому самолікування є дуже шкідливим. А антибіотики обов'язково має призначити лікар. І найкращий варіант, якщо призначення буде обґрунтоване результатами бактеріального посіву з визначенням чутливості до антибіотиків.
В лабораторії мікробіології CSD LAB досліджують чутливість до більше ніж 70 антибіотиків! Для проведення бактеріологічних досліджень використовують автоматичний аналізатор MALDI Biotyper Sirius IVD System, робота якого базується на технології MALDI-TOF і на сьогодні є найсучаснішим методом у бактеріології. Це дозволяє не лише отримати відповідь якнайшвидше (від 2 до 4 діб залежно від типу біоматеріалу), а й мінімізувати людський фактор і підвищити точність дослідження.
А ось дізнатися більше про роль мікробіологічного моніторингу у визначенні мікробного пейзажу та поширеності антибіотикорезистентних мікроорганізмів ви можете у статті фахівця з епідеміологічного нагляду Медичної лабораторії CSD LAB – Альони Алексєєвої.
Останні новини