Алергопанель харчова, антитіла IgE
Алерген - це речовина, що викликає алергічну реакцію. При атопічних захворюваннях алергени стимулюють утворення антитіл класу IgE і є причинними факторами розвитку клінічних симптомів алергічних захворювань. Виявлення в крові специфічних імуноглобулінів Е до певного алергену підтверджує його роль у розвитку алергічної реакції I типу (реагінового), а значить, дозволяє визначити можливого "винуватця" алергії та призначити відповідні лікувальні і профілактичні заходи.
В ході даного аналізу визначаються специфічні IgE до найбільш поширених харчових алергенів.
Харчова алергія - реакція викликана прийомом їжі, в основі якої лежать імунні механізми. Її нерідко можна сплутати з харчовою непереносимістю, пов'язаної з іншими причинами (особливостями приготування їжі, складом продукту, метаболічними порушеннями, захворюваннями шлунково-кишкового тракту).
Харчові алергени бувають тваринного або рослинного походження. Між собою алергени розрізняються за розчинністю, ферментативної і температурної стабільності. Якісь харчові алергени в процесі кулінарної обробки, консервації можуть втрачати свої алергенні властивості, якісь, навпаки, посилювати їх. Клінічними проявами харчової алергії можуть бути кропив'янка, ангионабряки, напади бронхіальної астми, анафілактичний шок, загострення атопічного дерматиту і рідше алергічний риніт.
Харчова алергія частіше спостерігається у дітей перших років життя, переважно до 3-річного віку. Близько 90% всіх алергічних реакцій на їжу пов'язані з вживанням молока, курячих яєць, риби і морепродуктів, сої, пшениці, арахісу і горіхів.
Панель "Харчова" це комплексне дослідження, яке дозволяє виявити сенсибілізацію по рівню специфічних IgЕ до найважливіших харчових алергенів що мають високий алергезуючий потенціал.
Для чого призначають дослідження?
Виявлення сенсибілізації до основної групи харчових алергенів у дітей і у дорослих;
Визначення можливих причин загострення алергічного захворювання;
Діагностика можливих причин шкірної висипки, екземи, шлунково-кишкових розладів, анафілактичних реакцій у дітей і дорослих.
Метод дослідження
Хемілюмінесцентний метод.
Біоматеріал дослідження
Кров (Сироватка)
Як правильно підготуватися до дослідження?
Натщесерце (8-12 годин голодування); для дітей до двох років можливе голодування протягом 2-3 годин. За добу виключити фізичні та емоційні навантаження, перегрів та переохолодження, порушення режиму сну, авіаперельоти, інструментальні методи дослідження (УЗД, рентген та ін.), фізіотерапевтичні процедури, масаж, прийом алкоголю та медикаментів (останнє – тільки за погодженням з лікарем!).
Якщо виключити прийом ліків неможливо, необхідно про це повідомити при оформленні замовлення в лабораторії. За годину перед забором крові не можна курити. У день дослідження допускається вживання невеликої кількості води. Перед маніпуляційними процедурами слід прийняти зручну позу, розслабитися та заспокоїтись.
Що може впливати на результат?
Взяття крові на дослідження необхідно проводити до початку прийому лікарських препаратів (якщо це можливо) або не раніше ніж через 1-2 тижні після їх відміни.
При неможливості скасування лікарських препаратів в напрямку на дослідження повинно бути вказано які лікарські препарати отримує хворий і в яких дозах.
Синоніми
Скринінгова алергопанель харчова, антитіла IgE.
Специфические иммуноглобулины класса Е.
Specific IgE to Mixed Food Allergy Panel ; Food Allergy Mix IgE; IgE Food Allergy Screen.
Що означають результати? Референтні значення
Причини позитивного результату:
сенсибілізація до даного алергену;
загострення алергічного рінокон'юнктівіта, бронхіальної астми або атопічного дерматиту, ймовірно, обумовлених сенсибилизацией до алергену.
Причини негативного результат:
відсутність сенсибілізації до зазначеного алергену;
тривале обмеження або виключення контакту з алергенами.
Референтні значення:
<0.10 - 0 клас кОд/л. | 1.30-3.89 - III клас кОд/л. |
0.11-0.24 – 0 - I клас кОд/л. | 3.90-14.9 - IV клас кОд/л. |
0.25-0.39 - I клас кОд/л. | 15-24.9 - V клас кОд/л. |
0.40-1.29 - II клас кОд/л. | ≥25 - VI кОд/л. |
Хто призначає дослідження?
Алерголог, дерматолог, гастроентеролог, пульмонолог, оториноларинголог, педіатр, терапевт, лікар загальної практики.