Аналізи і ціни
Комплекс №107 "Здоров'я під контролем (розширений)" ((ЗАК+ШОЕ, глюкоза (сироватка), білок загальний (сироватка), АЛТ, АСТ, білірубін фракційно, сечовина, креатинін, холестерин, ТТГ ) \ N
Код аналізу:
K160
Термін виконання:
2.5 робочих днів
Ціна
від 1 723 грн
Опис
Комплексний аналіз крові “Здоров’я під контролем”(розширений) є одним з видів досліджень, які допомагають оцінити загальний стан здоров’я людини у будь-якому віці. Даний комплекс допоможе виявити захворювання крові, наприклад, анемію, оцінити функцію щитоподібної залози та вуглеводний обмін, а також, виявити ризик розвитку атеросклерозу, який може призвести до різних серцево-судинних захворювань. Також, цей комплекс обстежень допоможе виявити ознаки порушень у роботі печінки та нирок.
Цей комплекс включає наступні показники:
- Загальний аналіз крові (ЗАК) - визначає кількість і якість формених елементів крові: еритроцитів, гемоглобіну, лейкоцитів, тромбоцитів, швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ), еритроцитарні та тромбоцитрані індекси. Загальний аналіз крові показує ознаки вірусної чи бактеріальної інфекції, допомагає виявити різні хвороби крові, наприклад, анемію, та корисний у контролі лікування деяких хвороб.
- Глюкоза (сироватка) – показник вуглеводного обміну в організмі. Глюкоза - основне джерело енергії, що споживає організм. Високий або низький рівень глюкози може свідчити про порушення обміну речовин, діабет, гормональні зміни тощо.
- Білок загальний (сироватка) - показує загальну кількість білків в сироватці крові. Білки беруть участь у багатьох життєвих процесах: транспортуванні речовин, захисту від інфекцій, згортанню крові тощо. Синтез білку відбувається в печінці. Зміна рівня білку може вказувати на захворювання печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту, онкологічні процеси тощо.
- Аланінамінотрансфераза (АЛТ, ALT) - це внутрішньоклітинний фермент з класу трансаміназ, що знаходиться переважно в печінці. Руйнування клітин печінки призводить до виходу АЛТ в загальній кровотік. Підвищення рівня АЛТ може свідчити про гепатит різної етіології, цироз печінки, ішемію печінки тощо.
- Аспартатамінотрансфераза (АСТ, AST) - це внутрішньоклітинний фермент з класу трансаміназ, приймає участь в обміні амінокислот. Знаходиться в клітинах печінки, серця, нирок, скелетних м’язів. Підвищення рівня даного ферменту виникає при захворюваннях печінки(гепатоз, гепатит, цироз), інфаркті міокарда, зловживанні алкоголем, рабдоміолізі.
- Бiлiрубiн фракційно. Білірубін – це один із основних компонентів жовчі, проміжний продукт метаболізму гемоглобіну. Дані показники необхідні для діагностики захворювань печінки та жовчновивідних шляхів, жовтяниці, підозрі на гемолітичну анемію Прямий білірубін – з’єднання вільного білірубіну з глюкуроновою кислотою, що утворюється в печінці, нетоксична водорозчинна форма білірубіну. Підвищення рівня спостерігається при жовтяницях, гепатитах, обтурації жовчновивідних шляхів пухлиною чи каменем. Непрямий білірубін – некон’югований білірубін, токсична жиророзчинна форма білірубіну, що утворюється після розпаду білків, що містять гем. Підвищення рівня спостерігається при функціональних гіпербілірубінеміях(синдром Жильбера),жовтяницях, захворюваннях печінки, гемолітичній анемії.
- Сечовина – це один із маркерів порушення азотистого обміну. Є кінцевим продуктом метаболізму білків в організмі, що утворюється в печінці. З її допомогою оцінюють видільну функцію нирок та стан білкового обміну організму.
- Креатинін є кінцевим продуктом розпаду креатину, який синтезується в печінці і відіграє важливу роль в енергетичному обміні м’язової та інших тканин. Виводиться нирками. Його рівень підвищується при захворюваннях нирок.
- Холестерин - це жироподібна речовина, яка є необхідною для побудови клітинних мембран, синтезу гормонів, жовчних кислот тощо. Холестерин переважно синтезується в печінці, а також надходить з їжею. Розлади обміну холестерину можуть призводити до атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, інсульту тощо.
- Тиреотропний гормон (ТТГ) - це гормон передньої частки гіпофізу, регулятор функції щитоподібної залози. Щитоподібна залоза виробляє тироксин (Т4) і трийодтиронін (Т3), які впливають на обмін речовин, температуру та інші функції організму. Розлади роботи щитоподібної залози можуть призводити до захворювань щитоподібної залози: гіпотиреозу або гіпертиреозу.
Де здати аналізи?