Аналізи і ціни
Комплекс №17 "Маркери запалення та залізодефіцитного стану" (ЗАК, феритин, СРБ) \ N
Код аналізу:
K096
Термін виконання:
2 робочі дні
Ціна
від 837 грн
Опис
Комплекс «Маркери запалення та залізодефіцитного стану» дозволяє оцінити наявність анемії чи залізодефіцитного стану, разом з оцінкою маркерів запалення. Також, даний комплекс можна використовувати для оцінки ефективності лікування залізодефіцитної анемії.
Даний комплекс включає в себе:
- Загальний аналіз крові з ШОЕ - визначає кількість і якість формених елементів крові: еритроцитів, гемоглобіну, лейкоцитів, тромбоцитів, швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ), еритроцитарні (MCV, MCH, MCHC, RDW-CV, RDW-SD), та тромбоцитарні індекси. Загальний аналіз крові допомагає виявити анемію та корисний для контролю ефективності її лікування.
- Феритин - найбільш поширена форма депонування заліза у організмі. Феритин знаходиться в клітинах печінки, селезінки, кісткового мозку, ретикулоцитах, і в невеликих кількостях - у сироватці крові, де він виконує функцію транспорту заліза. Цей показник використовують для діагностики та моніторингу дефіциту або надлишку заліза, диференціальної діагностики анемій. Феритин також відноситься до білків гострої фази, і його нормальна або підвищена концентрація можлива при запальних захворюваннях і злоякісних новоутвореннях. Високі рівні феритину за наявності запального процесу співвідносяться з підвищеними рівнями гострофазових показників (С-реактивний білок).
Референті значення: рівень феритину менше 30 нг/мл вказує на наявність залізодефіциту, підвищення рівня феритину разом з підвищенням С-реактивного білку вказує на наявність запалення в організмі. - С-реактивний білок (СРБ) – білок, що синтезується переважно в печінці під впливом цитокінів. Свою назву він отримав через здатність пов'язувати С-полісахарид клітинної стінки пневмокока. Основна функція СРБ полягає в активації імунних реакцій організму, зв'язуванні різних мікроорганізмів та продуктів розпаду пошкоджених тканин. Збільшення СРБ є неспецифічною реакцією на запальні та інфекційні процеси.
Референтні значення: норма до 5 мг/л.
Біологічний матеріал:
- Венозна кров (сироватка)
Підготовка до обстеження:
- Натщесерце (8-12 годин голодування).
- Можливо голодування впродовж 3-х годин до забору крові (для дітей раннього віку). Допускається вживання невеликої кількості питної води.
- Перед забором венозної крові варто уникати фізичних та емоційних навантажень, інвазивних діагностичних обстежень, вживання алкоголю, куріння та інших факторів.
- Прийом медикаментів або їх виключення перед забором крові узгоджується з лікуючим лікарем!
Важливо! Результати аналізу оцінюються лікарем сумісно з клінічною картиною.
Де здати аналізи?