ПЛР. Neisseria gonorrhoeae (гонорея), якісне визначення (у/г зішкріб, секрет простати)
Гонорея (методом ПЛР) - аналіз, що виявляє чи є в досліджуваному зразку ДНК бактерії гонококу - збудника гонореї. Це широко поширене венеричне захворювання, жертвами якого стають, в основному, люди, які ведуть активне сексуальне життя. Інфікування гонококом, в більшості випадків, відбувається під час незахищеного статевого контакту із зараженою людиною, але не виключена і передача побутовим шляхом - через спільне використання, наприклад, предметів гігієни.
Інфікована гонореєю мати заражає дитину в процесі пологів. Ризик зараження зростає при частій зміні статевих партнерів, незахищеному сексі (навіть якщо у партнера немає симптомів), статевому акті з партнером, що має статеві інфекції в анамнезі. Хвороба по-різному проявляється у жінок і чоловіків. Для перших характерний безсимптомний перебіг, а симптоматика можлива лише під час загострень і проявляється жовтими, білувато-жовтими або кров'яними виділеннями з піхви, болем при сечовипусканні, печінням або свербінням. Можливі болі в промежині або нижній частині живота.
Для чого призначають дослідження?
Для діагностики хронічної інфекції, стерта клінічна картина.
Для контролю ефективності терапії (не раніше ніж через 21 день після прийому антибактеріальних препаратів).
Для профілактичних скринінгових досліджень (для виключення вірогідності безсимптомного перебігу інфекції).
Метод дослідження
Полімеразна ланцюгова реакція.
Біоматеріал дослідження
Зішкріби з урогенітальної зони.
Як правильно підготуватися до дослідження?
Для чоловіків: перед проведенням дослідження необхідно: впродовж двох годин утримуватись від сечовипускання, а також виключити статеві контакти та вживання алкоголю впродовж 3 днів.
Для жінок: в день проведення дослідження не виконувати УЗД вагінальним датчиком, не виконувати дослідження на кольпоскопію та біопсію. Перед проведенням дослідження необхідно: виключити введення вагінальних свічок, спринцювання, не використовувати дезінфікуючі засоби та антибактеріальне мило. В період менструації дослідження не виконується. За 14 діб до дослідження не рекомендується приймати антибіотики.
Що може впливати на результат?
Нема даних.
Синоніми
ПЛР. Гонорея (Neisseria gonorrhoeae), якісне визначення, у/г зішкріб.
Гонококк, ДНК возбудителя гонореи.
Neisseria gonorrhoeae, DNA.
Що означають результати? Референтні значення
Позитивний результат
Наявність інфекції.
Негативний результат
Збудника у досліджуваному матеріалі не виявлено.
Референтні значення:
Не виявлено.
Хто призначає дослідження?
Лікар загальної практики, терапевт, дерматовенеролог, гінеколог, інфекціоніст.