ПЛР. Chlamydia trachomatis (хламідіоз), якісне визначення (у/г зішкріб, секрет простати)
Дослідження спрямоване на виявлення генетичного матеріалу Хламідій (Chlamydia trachomatis) у зішкрібі, сечі, змивах з кон'юнктиви методом ПЛР. Хламідії – бактерії, що провокують розвиток урогенітального хламідіозу і декількох інших захворювань). Наявність інфекції можна визначати шляхом пошуку в крові антитіл до бактерії, але метод ПЛР надійніший і більш чутливий. ПЛР-аналіз може показати наявність збудника навіть до початку вироблення організмом антитіл, коли інші обстеження не виявляють наявність хламідій.
Хламідії передаються, в основному, статевим шляхом, хоча не виключений ризик зараження в побуті. Найчастіше безсимптомний перебіг хвороби (або слабка вираженість симптомів) тільки сприяє активній передачі інфекції, що веде до того, що приблизно п'ята частина вагітних жінок страждає від хламідіозу.
У процесі пологів дуже висока ймовірність зараження дитини і подальшого розвитку у неї хламідійної кон'юнктивіту або пневмонії. Крім того, інфекція може нашкодити дитині під час виношування, сприяючи плацентарній недостатності, передчасним пологам і викидням.
Для чого призначають дослідження?
Для діагностики гострої фази захворювання.
Для діагностики наявності хронологічного зв'язку між сечостатевою інфекцією та розвитком симптомів артриту і (або) кон'юнктивіту.
Для діагностики вагітності з обтяженим акушерським анамнезом, безпліддя.
Для діагностики запального захворювання сечостатевої системи.
Метод дослідження
Полімеразна ланцюгова реакція.
Біоматеріал дослідження
Зішкріби з урогенітальної зони.
Як правильно підготуватися до дослідження?
Для чоловіків: перед проведенням дослідження необхідно: упродовж двох годин утримуватись від сечовипускання, а також виключити статеві контакти та вживання алкоголю впродовж 3 днів.
Для жінок: в день проведення дослідження не виконувати УЗД вагінальним датчиком, не виконувати дослідження на кольпоскопію та біопсію. Перед проведенням дослідження необхідно: виключити введення вагінальних свічок, спринцювання, не використовувати дезінфікуючі засоби та антибактеріальне мило. В період менструації дослідження не виконується. За 14 діб до дослідження не рекомендується приймати антибіотики.
Що може впливати на результат?
Нема даних.
Синоніми
ПЛР. Хламідіоз (Chlamydia trachomatis), якісне визначення, у/г зішкріб.
Хламидия, возбудитель хламидиоза.
Ch. trachomatis, DNA (qPCR, Real-time PCR, RT-PCR), Chlamydia trachomatis by Amplified Detection.
Що означають результати? Референтні значення
Негативний результат
Хламідійна інфекція відсутня. Запалення спричинене іншим збудником.
Позитивний результат
Хламідійна інфекція є. Якщо є запалення, воно, ймовірно, викликане хламідіями. В цьому випадку вміст ДНК у пробі високий.
Хламідії присутні, проте запалення може бути спричинене іншим збудником. У цьому випадку ДНК хламідій виявлено у невеликій кількості.
Референтні значення:
Виявлено
Не виявлено
Хто призначає дослідження?
Лікар загальної практики, терапевт, інфекціоніст, гінеколог.