Інтерлейкін-6 (ІЛ-6, IL-6)
Інтерлейкін-6 є одним із видів цитокінів – розчинних медіаторів, які забезпечують міжклітинні зв'язки в імунних реакціях.
Тимчасова продукція інтерлейкіну-6 сприяє захисту організму від стресорних факторів навколишнього середовища, таких як інфекції та травми тканин. Коли джерело стресу перестає діяти, продукція інтерлейкіну-6 припиняється спеціалізованими регуляторними системами, що призводить до нормалізації рівнів сироваткових білків гострої фази. Порушення регуляторних систем, що супроводжується стійким виробництвом інтерлейкіну-6, може призводити до розвитку різних захворювань. Перша асоціація інтерлейкіну-6 з розвитком хвороби була продемонстрована у разі міксоми серця (доброякісна пухлина). При цьому тканинна рідина, отримана з міксоми пацієнта (який деякий час тому була лихоманка, поліартрит, підвищені рівні С-реактивного білка, анемія і гіпергаммаглобулінемія), містила велику кількість інтерлейкіну-6. Наступні дослідження показали, що регуляція продукції інтерлейкіну-6 порушується при ревматоїдному артриті в синовіальних оболонках, клітинному масиві мієломи та інших пухлинах, а також при багатьох інших захворюваннях.
Через виявлену патологічну роль інтерлейкіну-6 очікувалося, що терапевтична стратегія, спрямована на дану біоактивну речовину, може принести позитивні ефекти. Згодом було створено препарат тоцилізумаб, який здатний блокувати інтерлейкін-6-опосередковану передачу сигналу. Даний препарат показав свою високу ефективність і був включений до багатьох стандартів лікування захворювань (у деяких країнах при ревматоїдному артриті та хворобі Кастлемана тоцилізумаб включений до першої лінії терапії). У зв'язку з терапевтичним успіхом на інтерлейкін-6 стратегія пошуку та застосування інших інгібіторів інтерлейкіна-6 вважається перспективним напрямом у лікуванні специфічних системних, запальних та інших захворювань.
Для чого призначають дослідження?
Для дослідження імунного статусу при запальних, онкологічних, аутоімунних захворюваннях.
Метод дослідження
Электрохемилюминесцентный иммуноанализ.
Біоматеріал дослідження
Кров (Сироватка)
Як правильно підготуватися до дослідження?
Натщесерце (8-12 годин голодування); для дітей до двох років можливе голодування протягом 2-3 годин. За добу виключити фізичні та емоційні навантаження, перегрів та переохолодження, порушення режиму сну, авіаперельоти, інструментальні методи дослідження (УЗД, рентген та ін.), фізіотерапевтичні процедури, масаж, прийом алкоголю та медикаментів (останнє – тільки за погодженням з лікарем!).
Якщо виключити прийом ліків неможливо, необхідно про це повідомити при оформленні замовлення в лабораторії. За годину перед забором крові не можна курити. У день дослідження допускається вживання невеликої кількості води. Перед маніпуляційними процедурами слід прийняти зручну позу, розслабитися та заспокоїтись.
Що може впливати на результат?
Нема даних.
Синоніми
Інтерлейкін-6 (ІЛ-6, IL-6).
Interleukin-6 in serum.
Що означають результати? Референтні значення
Підвищення значень:
тяжкий запальний процес, велика травма, інфекційні захворювання;
аутоімунні захворювання;
пухлина серцевої тканини – міксома;
псоріаз;
гломерулонефрит мезангіопроліферативний;
ураження нирок (при лімфомі, карциномі, мієломній хворобі);
саркома Капоші;
гострий панкреатит;
неспецифічний виразковий коліт;
хвороба Крона;
захворювання печінки (алкогольний цироз, вірусний гепатит, первинний біліарний цироз)
Референтні значення:
0.1 – 7 пг/мл.
Хто призначає дослідження?
Ревматолог, онколог, інфекціоніст, уролог.