Безкоштовно з усіх номерів

Пошук
Меню
Аналізи і ціни

Білки та амінокислоти в Києві

Ваше місце розташування:
Київ
КодНазваТермін виконанняЦіна
B133Білок загальний (сироватка)24 годин(а)160 грн
Додати
B130Альфа -1-антитрипсин/ A 1 AT \ N28 робочих дні(в)1240 грн
Додати
B132Альбумін24 годин(а)140 грн
Додати
B136Церулоплазмін \ N7 робочих дні(в)440 грн
Додати
B275Електрофорез білків \ N10 робочих дні(в)600 грн
Додати
B276Електрофорез гемоглобіну для діагностики гемоглобінопатій \ N28 робочих дні(в)4680 грн
Додати
B466Імунофіксація сечі (Каппа + Лямбда вільні ланцюги в сечі) \ N28 робочих дні(в)7420 грн
Додати
B467Імунофіксація сироватки (IgG, IgM, IgA + Каппа + Лямбда вільні ланцюги \ N28 робочих дні(в)8030 грн
Додати
B131Альфа -2 макроглобулін /α2M \ N28 робочих дні(в)1240 грн
Додати
B132.ENGАльбумін (UA, ENG)24 годин(а)180 грн
Додати
B133.ENGБілок загальний (сироватка) (UA, ENG)24 годин(а)200 грн
Додати

Основними будівельними матеріалами людського організму є білки. Всі вони важливі і наділені певними функціями. Лабораторні дослідження для визначення рівня цих компонентів дають можливість отримати детальні дані про стан організму і деяких його органів, зокрема.

Що таке амінокислоти і білки і для чого вони потрібні?

Білки – це найскладніші молекулярні структури, з яких складаються клітини людського організму. Їх основними компонентами є амінокислоти. Білки беруть участь в різних процесах, що забезпечують життєдіяльність: 

  • захист від шкідливих агентів – функція білків в імунній системі;
  • транспортування компонентів, що підтримують життєдіяльність клітин;
  • обмін речовин;
  • регенерація тканин;
  • вироблення гормонів.

Білок утворений 20 різними типами амінокислот. Людський організм виробляє 11 з них, а ще 9 щодня отримує з білковою їжею, якщо раціон збалансований. 

Коли і навіщо призначають аналіз?

Аналізи на амінокислоти та білки – частина стандартного діагностичного набору при плановій перевірці здоров'я, а також вагітності. Крім того, аналіз на білки та амінокислоти має такі показання для здавання:

  • опіки;
  • анемія;
  • збій в обміні речовин;
  • онкологія;
  • недуга стравоходу чи порушення харчування;
  • ниркові та печінкові захворювання.

Лікар рекомендує здати аналізи на амінокислоти та білки, якщо у пацієнта спостерігаються такі симптоми, як:

  • регулярні набряки;
  • головний біль;
  • різке зниження ваги без очевидної причини;
  • сонливість, перманентна втома;
  • придбання шкірою та білками очей жовтого відтінку;
  • часті застуди;
  • втрата апетиту;
  • порушений процес сечовипускання;
  • нудота та блювання.

Лабораторна діагностика призначається на підтвердження чи виключення діагнозу.

Як підготуватись до аналізу?

Кров необхідно здавати натще. У дорослого останній прийом їжі перед забором біоматеріалу має відбутися за 8–12 годин. Якщо пацієнт - дитина до 5 років, потрібно простежити, щоб його голодна дієта тривала не менше ніж 3 години.

Протягом трьох днів, що передують візиту до лабораторії, слід уникати інтенсивних фізичних та психоемоційних навантажень. За 1, а краще 2 дні виключіть із раціону смажене, гостре, жирне, солодке, а також алкоголь. Не куріть кілька годин перед процедурою взяття крові.

Якщо матеріалом, що досліджується, буде сеча, підготуйте стерильний одноразовий герметичний контейнер. Перед процедурою збору сечі ретельно підмийте.

Розшифровка результатів аналізу

Щоб зрозуміти, чи потрібно вам регулювати рівень білка і чи є певні неприємності зі здоров'ям, важливо правильно зрозуміти результати:

  1. Спільний білок. Норма для дорослих знаходиться в межах 65-85 г/л. Показник може бути злегка знижений у вагітних і жінок, що годують. Значне підвищення концентрації спостерігається при сильній втраті рідин, низьковуглеводній дієті, запальних процесах. Істотне зниження рівня може бути сигналом про порушення у роботі нирок, печінки, ендокринної системи.
  2. Альбумін. У дорослих норма речовини у сироватці – 35–52 г/л. Підвищення фіксується при зневодненні, інфікуванні та деяких недугах. Зниження норми найчастіше свідчить про захворювання печінки, але встановлення точного діагнозу обов'язкові додаткові дослідження — печінкові проби. Також недолік альбуміну може свідчити про ниркову патологію та запальний процес.
  3. Церулоплазмін. Референтні значення - 200-600 ммоль/л. Знання про знижену концентрацію білка є актуальним при супутніх дослідженнях, наприклад, при аналізі загальної міді в крові. Підвищений показник може бути сигналом розвитку інфекції, аутоімунної недуги, пухлини. До інших причин підвищеного рівня церулоплазміну відносяться цироз, вагітність, цукровий діабет, гепатит, епілепсія, проблеми з серцем та нирками, аномально інтенсивне вироблення гормонів трийодтироніну та тироксину щитовидною залозою.
  4. Вільні каппа-і лямбда-ланцюги імуноглобулінів у сечі. Нормальний показник для каппа-ланцюгів - 0,4-20 мкг/мл, для лямбда-ланцюгів - 0,3 - 5 мкг/мл. Підвищення можливе при хронічному лімфолейкозі, множинні мієломи, інфекційних та аутоімунних недугах, та ін.

Відповідну діагностику можна виконати у нашій лабораторії CSD LAB. Довірте інтерпретацію аналізів вашого сімейного лікаря.

Як пройти дослідження

Важливо дотримуватися вищевказаних вимог до підготовки. Для здачі крові ми рекомендуємо приїхати до лабораторії на 20 хвилин раніше, щоб встигнути заспокоїтися та розслабитися. Наш фахівець візьме кров із вени та відправить зразок на аналіз. Якщо буде досліджуватися сеча, доставте її якнайшвидше після збору.