Безкоштовно з усіх номерів

Пошук
Меню
Аналізи і ціни

Діагностика анемії в Києві

Ваше місце розташування:
Київ
КодНазваТермін виконанняЦіна
B191Феритин24 годин(а)360 грн
Додати
B165Залізо (сироватка) / Fe24 годин(а)220 грн
Додати
B193Фолієва кислота (вітамін B9)24 годин(а)330 грн
Додати
B194Ціанокобаламін (вітамін B12)24 годин(а)350 грн
Додати
B137Гаптоглобін \ N28 робочих дні(в)700 грн
Додати
B187Загальна залізозв'язуюча здібність сироватки (ЗЗЗС) (залізо, НЗЗС, ЗЗЗС)24 годин(а)280 грн
Додати
B188Ненасичена залізозв'язуюча здібність сироватки (НЗЗС)24 годин(а)340 грн
Додати
B189Еритропоетин \ N5 робочих дні(в)530 грн
Додати
B190Трансферин \ N24 годин(а)260 грн
Додати
B195Оцінка насичення трансферину залізом (залізо, трансферин, % насичення) \ N24 годин(а)380 грн
Додати
B194.ENGЦіанокобаламін (вітамін B12) (UA, ENG)24 годин(а)370 грн
Додати
B191.ENGФеритин (UA, ENG)24 годин(а)400 грн
Додати
B193.ENGФолієва кислота (вітамін B9) (UA, ENG)24 годин(а)370 грн
Додати

Коли в крові людини виявляється недостатня кількість еритроцитів і гемоглобіну, йому ставлять діагноз анемія. Це не хвороба, а синдром, найчастіше наслідок якогось порушення в організмі. Щоб зрозуміти, чим саме вона викликана, пацієнта ретельно обстежують і рекомендують здати аналізи на анемію.

Що таке анемія?

Анемія - це стан, при якому в організмі не вистачає еритроцитів або гемоглобіну, що призводить до недостатнього постачання тканин киснем. Це може викликати слабкість, втому, запаморочення та інші симптоми, оскільки органи не отримують достатньо кисню для нормального функціонування. 

Анемія має три стадії. Легка ступінь встановлюється при рівні гемоглобіну 110-90 г/л, середня - при 90-70 г/л, а важка - коли його рівень нижче 70 г/л. Для цього потрібно провести додаткові дослідження і тільки потім починати лікування.

Симптоми анемії 

Багато людей живуть з анемією тривалий час до звернення до лікаря, тому що цей синдром має досить неспецифічну симптоматику. Їх часто списують на перевтому і ігнорують люди. Перерахуємо найпоширеніші ознаки:

  • безпричинна загальна слабкість;
  • запаморочення і «мерехтіння мушок перед очима»;
  • блідість шкірних покривів і слизових оболонок;
  • іноді – жовтяниця;
  • тахікардія;
  • проблеми з концентрацією уваги.

Існують і більш специфічні симптоми, які допомагають клініцистам визначити причину. Наприклад, при залізодефіцитній анемії у хворих може бути спотворений апетит - їм хочеться їсти крейду і глину. Також з'являється запалення в куточках рота, шкіра стає сухою і випадає волосся.

Дефіцит вітаміну В12 може призвести до того, що язик стане темно-червоним, поколювання в руках і ногах, а також з'явиться нудота і запор. 

Чим небезпечна анемія? 

Основна функція гемоглобіну в крові полягає в транспортуванні кисню до всіх тканин і органів. Отже, зниження цього показника призводить до розвитку кисневого голодування. Коли тканини не отримують кисню, серце починає працювати інтенсивніше, щоб закрити цей дефіцит. Спочатку це проявляється тахікардією, а пізніше можуть виникати аритмії, гіпертрофія міокарда, а також серцева недостатність.

Анемія під час вагітності становить велику небезпеку, що є досить поширеною ситуацією. Якщо не лікувати, плід отримує мало кисню, необхідного для розвитку мозку та інших органів. Також підвищується ризик передчасних пологів.

Які аналізи здають при анемії?  

Для діагностики анемії в першу чергу здаються:

  1. Загальний аналіз крові використовується для визначення рівня гемоглобіну, кількості еритроцитів та інших показників.
  2. Біохімічний аналіз крові – для оцінки рівня заліза, феритину та інших речовин, що беруть участь у формуванні крові.
  3. Аналізи на вітамін В12 і фолієву кислоту – для перевірки на дефіцит цих вітамінів, який також може бути причиною анемії.

Однак анемія може виникати при гострій або хронічній крововтраті, при дефіциті заліза, вітамінів В12 і В9, а також при посиленому руйнуванні еритроцитів. При зниженні надходження в організм вітамінів В12 (ціанокобаламіну) і В9 (фолієвої кислоти) або порушенні всмоктування кровотворення стає неефективним. Виявлення цього недоліку допоможе визначити причину і забезпечити ефективне лікування.

Діагностика анемії, пов'язаної з дефіцитом заліза (Fe), більш складна і передбачає визначення рівня декількох показників:

  1. Рівень заліза. Демонструє кількість Fe, що циркулює в крові в даний момент.
  2. Феритин. Це показник запасів заліза в організмі.
  3. Трансферин і оцінка його насиченості залізом. Цей білок транспортує Fe по всьому організму.
  4. Залізозв'язуюча здатність сироватки крові. Дозволяє оцінити, який обсяг Fe здатний переносити кров.
  5. Для виявлення гемолітичних порушень лікар може порекомендувати здати аналіз на білок гаптоглобін. А еритропоетин - гормон, що синтезується нирками, показує, наскільки ефективна вироблення еритроцитів в кістковому мозку.

Підготовка до аналізу  

Всі показники для виявлення причини анемії визначаються у венозній крові. Для того щоб результати тестів були максимально точними, до них потрібно підготуватися:

  1. Не приймати їжу протягом 8 годин.
  2. Відмовтеся від алкоголю, кави і міцного чаю за добу вперед.
  3. Виключіть надмірні фізичні навантаження на добу.
  4. За 12 годин до здачі аналізу бажано не приймати ніяких лікарських препаратів.

Здати кров можна для визначення будь-якого з показників анемії. Але якщо конкретних припущень щодо етіології немає, можна відразу замовити цілий пакет для диференціальної діагностики.

Інтерпретація результатів 

Як зниження, так і підвищення кожного з показників для діагностики анемії говорить про порушення. Норма феритину становить 28-365 нг/мл для чоловіків та 5-148 нг/мл для жінок. Зниження цього рівня говорить про дефіцит заліза. Підвищуватись рівень даного білка може при запальних процесах, захворюваннях печінки, алкоголізмі, гіпертиреозі. Для більш детального дослідження залізодефіцитної анемії можна визначити інші показники, про які йшлося вище.

Референсні значення вітаміну В12 становлять 171-919 пмоль/л, а для В9 – 3,8-26-8 нг/мл. Бажано перевіряти рівень вітамінів В12 і В9 в комбінації, тому що вони взаємопов'язані. А причиною дефіциту можуть бути глистяні інвазії, атрофічний гастрит, вагітність, целіакія, голодування.

Підтвердити діагноз «анемія», пов'язаний із нестачею еритропоетину, можна, визначивши цей показник. Його норма в крові знаходиться в межах 3,7-19,4 мед/мл. Знижується еритропоетин при анемії, хронічній нирковій недостатності та після трансплантації кісткового мозку.

Анемія може виникати через різні причини, тому діагностикою повинен займатися кваліфікований фахівець. У лабораторії CSD LAB ви можете здати всі необхідні аналізи та отримати достовірні результати. Крім того, ми проводимо аналізи на амінокислоти та білки, а також інші біохімічні дослідження.